KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 13464199
*
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:04:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 16:57:13
1
150 kr
7/9 18:31:24
2
350 kr
7/9 18:53:07
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 16:57:13 | 1 | 150 kr |
7/9 18:31:24 | 2 | 350 kr |
7/9 18:53:07 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08